Piyasadaki telefon modellerinin her birinin güç ihtiyacı farklı olduğundan, powerbank seçiminizi yaparken telefonunuzun mAh değerine en uygun modeli seçmeniz gerekiyor. Örneğin; iPhone 6 akıllı telefon, ortalama olarak 1900 mAh değerinde enerji tüketimi yapıyor. 5000 mAh değerine sahip bir powerbank ise, Iphone 6 model akıllı telefonunuzu 2.5 kere şarj edebilme imkanı sunuyor.

Yine 10000 mAh değerine sahip bir powerbank, 2800 – 2500 mAh enerji çıkışı bulunan bir Samsung Galaxy S6 modelini 3-4 kere şarj edebilmenizi sağlıyor. Arabada, işyerinde ya da ihtiyaç duyduğunuz her yerde kolaylıkla elinizin altında taşıyabileceğiniz modeller, bu sayede kesintisiz iletişimin de kapılarını açıyor.

Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • İhtiyacınızı doğru belirleme: Cihazın mAh değerinin ve ihtiyacı olan enerji miktarının (telefonunu kaç kere tam olarak doldurabildiği) doğru belirlenmesi powerbankten alacağınız verimin artmasını sağlıyor.
  • Şarj etme hızı: 2 amperlik bir şarj cihazı, cihazı 1 saatte şarj etme imkanı veriyor.
  • Uyarı ekranı: Cihaz şarj olurken ne kadar dolduğunu ve ne zaman şarjdan çıkarabileceğinizi gösteren bu uyarı ekranı, elektrikten ve cihazın ömründen tasarruf etmenizi amaçlıyor.
  • Şarj olurken şarj edebilme: Powerbank alırken önemli bir artı sağlayan bu özellik telefonunuzu ve powerbank modelinizi aynı anda şarj etmeyi sağlıyor.