Hayatın değeri uzun yaşanmasında değil, nasıl yaşadığınıza bağlıdır. İyi yaşarsanız bu hayat sizin için değerli olur. Çevrenizde sizi seven insanlar varsa, canınızı sıkacak durumlarınız yoksa değerlidir bu hayat sizler için. Hayatı doyasıya yaşamaksa yılların çokluğuna değil, sizin coşkunuza bağlıdır.

Hayatımızı nasıl yaşayacağımızı bizler tercih ederiz. Evet genelde çevreden bir sürü ses duyulur. Yok şöyle yapma şöyle olur. Yok bizim zamanımızda öyle bir şey yoktu şimdiki nesil değişti. Hayatınıza yön vermek isteyen bir sürü insan çıkacaktır karşınıza. Hatta yeri gelecek bu insanlar ailenizden biri bile olmayacak. Bu yüzden tıkayın kulaklarınızı ve kendi hayatınızı kendiniz yönlendirin.

Çok yıllara ihtiyacımız yok belki de yaşamak için. İnsan aklında olan hayalleri için yaşamak ister daha çok. Herkesin dilinden duymuşsunuzdur. Şunu yapmadan ölmek istemiyorum diye. Coşkumuzu yönetmek de bizlerin elinde. Ve bunların hepsi, herkese kulak tıkarsak gerçekleşebilir. Ama tabi ki doğru yerde ve doğru zamanda.

İyi ve coşkulu yaşayın. Kısacık ömrümüzde bizler için sunulan güzelliklerin değerini bilin. Bu hayata bir defa geliyoruz. Tekrarı yok. Film bittiğinde her şey son bulacak. İşte o sonun mutlu son olması sizlerin elinde.. Gönlünüzde içinizde rahat olsun...