.Her yerde hummalı bir telaş var bu telaş neden? Yılbaşı geliyor ve beraberinde getirdiği umutlar, hayaller yeni yıl arkasında getirdiği bu duygular ile hararetli bir karşılama isteği. Bu tatlı telaş için hazırlıklara kim bilir kaç ay önceden çalışmalara başlayanlar var.

Her yerde hummalı bir telaş var bu telaş neden? Yılbaşı geliyor ve beraberinde getirdiği umutlar, hayaller yeni yıl arkasında getirdiği bu duygular ile hararetli bir karşılama isteği. Bu tatlı telaş için hazırlıklara kim bilir kaç ay önceden çalışmalara başlayanlar var. Bütün senenin yorgunluğunu atmaya çalıştığımız ve dört gözle beklediğimiz yılbaşı sonunda geldi. Hazırlıklar neredeyse tamamlandı. Bütün sene çalışmanın insana getirdiği o sıkıntıları ne de olsa 1 geceliğine unutmak için bunca hazırlık. O kadar yorgunluğun üzerine yılbaşı insana, bende bir insanım benimde bir hayatım var, diye hatırlatıyor. Eğlenceyi parmak uçlarınıza kadar hissedene kadar eğlenin, eğlenmekten kastım insan sadece dışarıda eğlenebilir diye bir şey yok. Evde ailenizle oturup televizyon karşısında yılbaşında oynadığımız oyunları oynayabiliriz mesela. O beraber oynadığımız tombalanın verdiği zevki dışarıda bulamayabiliriz. Çünkü bütün aile ile oynadığımız için onun heyecanı bir başka olur. Ailesinden uzak olanlar ise, kendini nerede iyi hissediyorsa oraya gitsin. Arkadaş, sevgili, dost... Hiç fark etmez. Sadece sizin nerede mutlu olduğunuz önemli. Çünkü 2019’un bize getirdiği kötülükleri, 2020’de içimizden atacağımızın umudu var. Ve bu gece de bunun için yeni bir başlangıç.

2019’da yaşadığımız kötü anıları bir geride bırakalım. İyi anıları ise yanımıza alıp 2020’ye o şekilde giriş yapalım. Hayata göz attığımızda, kadın cinayetlerinden, çocuk, hayvan cinayetlerinden dolayı bu yıl, maalesef ki hepimiz için beter bir yıldı. Umarım 2020 yılı hepimizin bir dönüş noktası olur.

 Yeni yılın hepimize sağlık, mutluluk, getirmesi dileği ile Nice Senelere.