Geçmişi geride bırakmak elimizde midir? Elbette ki elimizdedir. Bazen her ne kadar anılar aklımıza gelip, canımızı yaksa da onların sadece geride kalmasına, değmemiş olmasına üzülürüz. Ama üzülmek de bir yere kadar! Sadece olan bizlere oluyor. Kimsenin derdimizden anladığı, destek olduğu yok. Bu yüzdendir ki; yeni bir hayata başlamakta geç kalmamalıyız.

Bir sabah uyandığınızda bir bakmışsınız ki geçmiş tamamen geride kalmış. Siz de bırakın takılı kalmayın. Öncelikle derin bir nefes alarak başlayın işe. Ve en başta da kendinize değer vererek, kendinizi severek... İnsan kendini sevince bu hayatta çoğu şeyin değersiz olduğunu kendi gözleriyle görmeye başlıyor.

Hayat bizleri ordan oraya sürüklese de, sürekli karşımıza yanlış insanları çıkarsa da, asla pes etmek yok. Çünkü bir gün doğru yol bizlere de denk gelecek elbet. Bunun bilincinde yaşarsak eğer, bu da bu şekilde gerçekleşir. Umudumuzu kaybetmememiz gerek. En büyük yaşama sebebidir bu.

Yeni başlangıçlar her ne kadar insanı korkutsa da bir kere o korkuyu yenmeyi deneyin. Belki de asıl hayatınızı o yeni başlangıcın içinde bulacaksınız. Yeni umut, yeni aşk, yeni arkadaşlık ve en önemlisi yepyeni bir hayat... Bu hayat yalnızca size ait gibi düşünün. Ve kendinizi geçmişin içine hapsetmeyi bırakıp, yeni başlangıca merhaba deyin...